• Dovanos vienas kitam: ką ir kaip dovanoti

  Vestuvės jau ir taip yra dviejų mylinčių žmonių dovana vienas kitam: be paprašiusio tekėti (o gal net paprašiusios!) nebūtų ir sutikusios (ar sutikusio). Tai nuostabi šventė dviejų mylinčių žmonių, oficialiai susijungusių ir tapusių šeima. Susijungia dvi giminės, du šeimos medžiai, kelios kartos, visi įgyja naujų statusų: žmona, vyras, šešuras, anyta, svainis ir panašiai. Kad ir kaip būtų, šiais laisvamaniškais laikais, vestuvės yra labai svarbi ir daugeliui žmonių reikšminga šventė. Tad ką ir kaip dovanoti?..
  Tradicija
  Nuo senų laikų priimta tradicija per vestuves jaunavedžiams vienas kitam dovanoti bent po mažą simbolinę dovanėlę, kuri primintų apie svarbią dieną. Jaunikiai dažniausiai dovanoja kvepalus, perlų ar juvelyrinius dirbinius, juos graviruoja gražiausiais žodžiais savo mylimosioms. Atsižvelgiant į finansines galimybes pasitaiko ir povestuvinių kruizų siurprizų, ir automobilių. Dažna mergina dabar dovanoja savo, gal kiek pikantiškesnę, fotosesiją, skirtą tik būsimam vyrui.
  Dovanų idėjos
  Mano nuomone, svarbiausia ne dovanos prašmatnumas, tačiau jos nuoširdumas. Kai rinksite dovanėlę savo antrajai pusei, būtinai būkite nuoširdūs ir galvokite apie jį/ją. Tai gali būti ir dovana jums abiem daugiau laiko praleisti drauge kaip šeimai, įgyti naujų žinių: pavyzdžiui, jei abu mėgstate tam tikros šalies virtuvę, galite dovanoti valgio gaminimo kursus, kuriuose kartu smagiai praleisite laiką ir paskui mėgausitės kvapniais namais ir sočiais vakarais. Arba išmokti naujos sporto rūšies, kaip, pavyzdžiui, alpinizmo, pilotavimo, laivavedybos, nardymo, šaudymo… O gal vis planuojate eiti kartu išmokti žaisti teniso? Padovanokite raketę ir pridėkite raštelį: „Vedybinio gyvenimo vakarus leisime aktyviai, pradėsime nuo teniso.“ Kodėl nepadovanojus tokios smagios pramogos?..
  O gal jūsų antra pusė svajoja išmokti naują užsienio kalbą, tačiau vis pritrūksta laiko ir finansų?.. Vyno degustacijos pamokos, someljė mokykla?.. Puikus laiko leidimas ir įdomi praktika bei rezultatas visam gyvenimui. O gal jums abiem patinka šokiai ir norėtumėte išmokti tango? Sako, šokiai poras labai suartina… Bet abu turite to norėti!
  Galbūt mergina moka siūti, megzti? Gali pasiūti pižamines kelnes, chalatą, laisvalaikio rūbą ar net ką nors išeigai… Numegzti savo mylimajam megztinį, šaliką… arba ką nors gražaus bendrai buičiai. Žinau vieną merginą, kuri remdamasi močiutės pasakojimais, pasiuvo šilkinę patalynę pirmai santuokos nakčiai ir dar ją išsiuvinėjo rankomis… Ak, kaip romantiška! O galbūt mokate piešti? Kodėl gi nepadovanojus savo piešto, tapyto paveikslo mylimajam?
  Galima įrėminti nuotrauką iš jums svarbios datos, akimirkos, vietos… Galima užsakyti net fotodrobę…
  Kad ir kokia būtų dovana, svarbiausia, kad būtų asmeniška ir nuoširdi. Jei visai niekas netinka, nepatinka iš išvardintų variantų arba šiuo metu gerai dovanai nėra finansinių išteklių, tiesiog pasakykite, kad dovanosite vėliau, kai sugalvosite.
  Dar pasikartosiu, kad tai būtinai turi būti dovana atsižvelgiant į jūsų antrą pusę ir tai ką jis/ji mėgsta. Jei gerai neapgalvosite, tai gali tapti ir nereikalingų pykčių priežastimi vėliau (kaip, pavyzdžiui, šokiai: daugelis vyrukų nemėgsta mokytis šokių ir tik meilės vedami sutinka apsilankyti keliose pamokėlėse prieš vestuves, kad grakščiau dėliotų valso žingsnelius vestuvių dieną visiems matant. Tad, merginos, neįsijauskite ir netampykite savo „tigrų“ už ūsų. O gal po kelių pamokėlių jūsų antroji pusė pamils šokius – tuomet tai bus puiki dovana niūriems rudens vakarams praskaidrinti).
  Kuo nuoširdžiausiai linkiu kūrybinės sėkmės!
  Nuotrauka: Elizabeth Messina

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *